Tomu stačily pouhé tři minuty na

Ještě do konce poločasu mohli Blucerchiati vstřelit kontaktní gól, ale šance Okaky přišla vniveč. Šokovaní domácí nedokázali jinak odpovědět a do šaten odcházeli skleslí. Kdo z diváků ale zůstal na stadionu i v druhé půli, určitě nelitoval. Kanonáda domácího celku byla jasným důkazem, že ani dvougólové vedení nemusí znamenat konečnou výhru. Prvotním impulzem pro tým trenéra Siniši Mihajloviće se stalo střídání, když se na hrací plochu dostal Nenad Krstičić.

Tomu stačily pouhé tři minuty na to, aby se zapsal mezi střelce. Livorno se začalo trochu potácet na cestě za třemi body a toho domácí využili. V rozsahu dalších čtyř minut totiž srovnali. Po menším tlaku Sampdorie se prosadil obránce Federico Ceccherini, který již několikátý centr do vápna nešťastně tečoval do vlastní brány! Od té chvíle bylo jasně vidět, že celý stadion v minutě ožil a žene své miláčky vpřed. To bylo poznat na zvýšené aktivitě Blucerchiati, naopak hosté pochopili zkratovitost, která je připravila o nadějné vedení a zatáhli se do obrany.

Ani tento tah jim ale nevyšel, neboť dvacet minut před koncem Janov slavil velký obrat. Stefano Okaka Chuka, který již dlouho shání klub, ve kterým by fotbalově vyrostl, se v minutě nejpotřebnější trefil přesně a díky teči obránce slavil gól.


To však stále nebylo vše, protože tlak domácího celku vyvrcholil dalším zásahem.