Téměř vždy vnímáme kresby našich dětí

Téměř vždy vnímáme kresby našich dětí jen jako kresby a nic více. Nicméně někdy se v nich může skrývat celý svět dítěte, které může říct o jeho duševního stavu nebo životní pozice. Rodičům někdy stojí za to se blíže podívat blíže k tomu, co líčí dítě, protože někdy tyto kresby jsou zatíženy duševní prožitky dítěte.

Například, pokud dítě stále kreslí stroje, stejně si dávno koupili mu nové hračky, možná tak se snaží dávat pozor na to, vždyť u vrstevníků se již objevily nové modely hraček, a to delší dobu od nich zaostává, mu nic před nimi pochlubit. Možná kvůli tomu, že se začaly nad ním kluby. To je nejvíce primitivní příklad, který je může vést. Mnohem více děsivé případy, kdy se děti snažily něco říct, s pomocí obrázků, ale nebyly včas pochopeno. Důsledky tohoto nepochopení se objevují někdy docela .

Pokud nechcete, aby vaše dítě potkal podobný osud, je třeba se včas zaměřit na jeho záliby, na to, co maluje a s jakým cílem to dělá. Existuje také řada testů, když dítě žádá-li nakreslit něco a podle kresby formují postoj dítěte k tomu, nebo jiné události, člověku. Pro větší přehlednost si uvedeme příklad. Rodiče se rozvedli a matka se vdala podruhé. Můžete požádat dítě vylíčit svou novou rodinu. A od toho, jak to bude možné definovat jeho postoj k této události. Například, čerpá všechny tři spolu, drželi se za ruce. To znamená, že dítě je velmi rád nová rodina a on důvěřuje jí na všechno na sto procent. Nebo naopak, kreslí sebe odděleně od maminky, s jejím nevlastním otcem. To je první alarm, který znamená, že dítě se snaží vyjádřit svůj protest buď cítí zbytečné.

Také můžete použít pro hlíny Cernit, která je k dispozici v internetovém obchodě .

V každém případě, neměli byste být lhostejní k tvořivosti dítěte, je třeba vždy věnovat pozornost, protože to, co on váhá říct slovy, je jisté, že se pokusí vylíčit ve svých dílech. A od toho, jak jste schopni to pochopit, budou záviset na vaše budoucí vztahy a rodinný klid. Není od dítěte, když se snaží prezentovat vám své tvůrčí práce, ne nadávat mu za zbytečně zkažené materiály, neboť v budoucnu si můžete tisíckrát o tom litovat, že je to dětské psychologie…
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na klikněte i jít kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa