Skvělá noc. Gól dali čtyři Slováci, Sekera byl první hvězdou zápasu

BRATISLAVA. Po prohře po prodloužení s Vancouverem se Chicago opět vrací na vítěznou vlnu. V noci na pátek triumfovali nad Dallasem po samostatných nájezdech 3: 2 a opět přitom sehrály důležitou roli Slováci.

Richard Pánik nejprve přihrál na úvodní gól Patricka Kana, Marián Hossa později ve třetí třetině zvyšoval na 2: 1. https://www.nhl.com/video/embed/hossas-slapper-puts-hawks-ahead/t-283439128/c-50755403?autostart=false

Na jeho gól však odpověděl Aleš Hemský, který vyrovnávajícím přesným zásahem poslal zápas do prodloužení.

v něm gól nepadl a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Jako první proměnil svůj pokus hostující Tyler Seguin, avšak vzápětí vyrovnal Patrick Kane.Podívejte se, jak se rodil triumf Chicaga (9 fotografií)

Jelikož Dallas svůj další pokus nedal a domácí Panarin ano, Chicago zvýšilo vedení v Západní divizi před Minnesotou na osm bodů.

Marián Hossa byl třetí hvězdou zápasu. Třetí Slovák v dresu Chicaga Tomáš Jurčo do zápasu nezasáhl. Prosadili se i Chára s Gáboríkem

Gólem se prosadil i další Slovák v NHL. Zdeno Chára překonal svého krajana Petra Budaje, avšak jeho gól na 2: 1 domácímu týmu nestačil. Čtyřicetiletý kapitán Bruins se prosadil v 28.min v oslabení, svým osmým gólem v sezoně vrátil domácím vedenie.https: //www.nhl.com/video/embed/charas-one-time-shg/t-283438130/c-50740803? autostart = false

Lightning však třikrát smazaly jednogólové manko a zvítězili 6: 3, o co hattrickem přičinil jejich nejlepší střelec Nikita Kučerov.

“Chtěl jsem vydat ze sebe to nejlepší a co nejvíce pomoci mužstvu.Snažil jsem se hrát jednoduše a posílat více poupat na branku, “komentoval na webu nhl.com 23letý ruský útočník, který na tři góly spotřeboval šest střel.

Budaj předvedl 28 úspěšných zákroků.” Musíme najít chyby , rozebrat si je, vrátit se do práce a odstranit jejich už v sobotu proti New Yorku Islanders, “řekl obránce Bostonu Torey Krug.

Úspěšným střelcem byl v noci na pátek i další Slovák Marián Gáborík.Jeho Los Angeles Kings doma porazil Winnipeg zejména díky skvělé třetí třetině, kterou domácí vyhráli 3: 0.

Týmy šli do třetí třetiny za nerozhodného stavu 2: 2 a právě slovenský veterán dal vítězný gól v 43. minutě a zajistil tak vítězství domácím po dvou prehrách.Sekera ukončil souchotiny

Díky skvělé výkony se stal i první hvězdou zápasu.

Jeho spoluhráč a nejproduktivnější muž NHL Connor McDavid si statistiky zlepšil o dvě přihrávky, na kontě má celkem již 87 bodů a táhne šesťzápasovú sérii s minimálně jedním.