Sebastian Coe: Lamine Diack údajné doping cover-up na IAAF, neprípustný ‘

Prezident IAAF, Sebastian Coe, označil údajnej korupcii vnútri atletiku “odporné” potom, čo tvrdí, že jeho predchodca, Lamine Diack, prijatých cez 1 m € zakryť dopingových porušovania ľudských práv.

“Že ľudia v našej športové údajne vydieraný peniaze z atlétov vinným z dopingu porušení je odporné, “povedal Lord Coe vo vyhlásení zaslanom Reuters a britskej Sunday Times newspaper.IAAF pripravil pre úderom kladiva správy Dick Pound s atletike v kríze Čítajte viac

< p> bola to prvá odpoveď bývalého dvojitého olympijský víťaz sa na najnovšie kríza zasiahla šport.Coe, ktorý bol zvolený prezidentom v auguste, tiež znovu poprel, že by riadiaci orgán atletiky boli spokojní vo svojom manipuláciu s dopingovými prípadmi, ako tvrdí Sunday Times a nemeckej televíznej spoločnosti ARD.

komentáre Coe prišlo potom, čo Francúzske úrady tento týždeň umiestnil Diack rámci formálneho vyšetrovania pre podozrenie z korupcie a prania špinavých peňazí.82-ročný Senegalský údajne dostal úplatky v roku 2011, aby zakryl pozitívne dopingové testy ruských športovcov, uviedla kancelária francúzskeho finančného prokurátora. Jeden z Diackových synov a traja ďalší športoví úradníci, Z ktorých dvaja zastávali pozície na IAAF, boli tiež obvinené z etického porušovania predpisov riadiacim orgánom. “Že nemohli zakryť výsledky dopingu, je dôkazom systému, že IAAF a Wada [Svetová antidopingová agentúra] spoločne zaviedli, “povedal Coe. Sľúbil silnejšiu činnosť IAAF počas svojej administratívy. “Kde sú v systéme slabé stránky, ktoré by mohli umožniť vydieranie, bez ohľadu na to, ako neúspešné, budeme ich posilňovať,” povedal Coe.


“A nezávislá jednotka integrity, ktorú budu zostavovať budúci mesiac, Nezávislého tribunálu, aby počul všetky porušenia týkajúce sa integrity, ktoré spáchali športovci na medzinárodnej úrovni a ich podporný personál.Budeme mať sluchu procesu z rúk jednotlivých členských zväzov. “

Coe tiež pomstil na kritiky, ktorí tvrdili IAAF neurobila dosť pre kontrolu dopingu. “Každý dopingu prípad v súčasnosti vyšetrovaný Wada bol prvýkrát identifikovaný IAAF prostredníctvom svojho atléta biologického pasu programu,” povedal.

A Nezávislá komisia Wada je naplánovaný oznámiť v pondelok svoje zistenia nasledujúce zdĺhavom vyšetrovaní obvinenia z dopingu v Rusku.Táto správa sa očakáva, že bude rozhodujúca ruských športových úradníkov a IAAF. “Nie sme spokojní,” povedal Coe. “Každý športovec porušujú bol obvinený a sankcie.”

Angličan, ktorý bol kritizovaný za to, že hovorí sa skôr po francúzskej vyšetrovaní Diack dostala na verejnosť, uviedol, že riadiaci orgán usiloval tvrdšie tresty než tie priniesli ruskými úradníkmi.

“IAAF verí obdobie diskvalifikácie výsledkov bolo príliš zhovievavo aplikovaný v Ruskej federácii a bol smerujúce k rozšíreniu týchto zákazov činnosti prostredníctvom Medzinárodný športový súd v poctivosti čistých športovcov.Tieto prípady sú v súčasnosti prebieha, “dodal.

Coe povedal IAAF bolo testované viac ako 5000 športovcov od roku 2009, dôkaz organizácia bola vážne robiť šport čistý.

” The najlepší spôsob, ako zakryť antidopingových prípad nie je pre testovanie športovcov vôbec, “vysvetlil. “Budeme aj naďalej viesť boj proti drogám v športe mene všetkých čistých športovcov. Tí, ktorí podvádzajú bude chytený. Tí, ktorí sú chytení budú dôkladne vyšetrené a vinníci budú čeliť najvyššiu mieru sankcie nie sú k dispozícii. “

http://u-stavky.com/