Real Madrid stanovil nový španielsky rekord v neporaziteľnosti

Hráči Realu Madrid remizovali v odvete Španielskeho pohára sa Sevillou 3: 3 a spolu s postupom do štvrťfinále oslávili aj nový národný rekord v neporaziteľnosti. “Biely balet” už vo všetkých súťažiach neprehral štyridsať zápase za sebou.

Real, ktorý úvodný zápas doma vyhral 3: 0, pritom ešte v 77. minúte prehrával 1: 3. Sedem minút pred koncom ale z penalty znížil Sergio Ramos a v posledných sekundách vyrovnal Karim Benzema. Madridský celok tak o jeden zápas prekonal doterajšie maximum rivala z Barcelony.

Šnúra neporaziteľnosti Realu trvá už deväť mesiacov, počas ktorých tím trénera Zinédina Zidana vyhral 30 zápasov a v desiatich remizoval. “Mám radosť, že sme proti ťažkému súperovi splnili cieľ. Síce sme nevyhrali, ale predĺžili sme našu sériu,” citovala agentúra AP Ramosa.

Rekord ocenil aj Zidane, súčasne ale zdôraznil, že ambície Realu mieri oveľa vyššie. “Všetci chceme získať treble (triumf v lige, pohári a Lige majstrov). Ale to je ešte ďaleko a dôjsť k nemu môžeme len krok za krokom,” uviedol kouč, ktorý v odvete v Seville nechal odpočívať niekoľko hráčov základnej zostavy vrátane úradujúceho najlepšieho futbalistu sveta Cristiana Ronalda.

Obaja súperi sa zhodou okolností znovu stretnú v nedeľu, kedy ich čaká ligový duel. Real vedie tabuľku so ziskom 40 bodov a Sevilla je o štyri body späť druhá.

“V nedeľu to bude ešte ťažšie zápas. Sevilla hrá veľmi dobre a nie je náhoda, že jej patrí druhé miesto,” vyhlásil Zidane.