Projekt pokoju chłopca-nastolatka

Jak urządzić pokój dorastającego syna? Zwykle w okresie dojrzewania u dziecka zmieniają się gusta, pojawiają się nowe hobby, a zaczyna pozycjonować się jak dorosły. Oczywiście, nastolatką nie chce, aby jego przestrzeń osobistą było podobne do sypialni chłopca. W tym artykule proponujemy zapoznanie się z ciekawymi opcjami projektu pokoju chłopca-nastolatka. Ale przed wykonaniem sypialni syna w tym lub innym stylu, koniecznie skonsultuj się z dzieckiem i należy zwrócić uwagę na jego opinię.

Klasyczny styl wnętrza

Jeśli dziecko nie ma żadnych konkretnych pragnień na temat stylistyki projektu jego pokoju, dać pierwszeństwo do klasyki. Jest praktyczny, uniwersalny i zawsze będzie aktualne, niezależnie od tych czy innych trendów w projektowaniu wnętrz.

Tradycyjnie gamę stanowią pastelowych kolorach (niebieskie, brązowe, szare, białe i beżowe). Jednak nie należy zapominać, że jest to wnętrze dla dziecka. Dlatego powściągliwy paletę można rozcieńczyć odrobiną jasnych odcieni w postaci obrazów, półek z książkami, wykończenia mebli. Co do tkanin, pierwszeństwo w jednolitym tkanek, a także kratkę lub w paski.

Meble w klasycznym stylu różni się poprawnością form geometrycznych i elegancką prostotę. Jest praktyczny i uniwersalny, i z tego powodu dość będzie istotne nawet dla chłopca-ucznia. Wybitnym przedstawicielem takich mebli jest kolekcja Royal od firmy Cilek.

Klasyczny styl dla nastolatek

Minimalizm

Ten styl wyraża się w prostocie i zwięzłość i popiera obecność w sypialni tylko najbardziej niezbędnych mebli i wystroju wnętrz. Bez względu na to, że mu się również nieodłącznym pewne elementy (np. zegar ścienny lub oprawy oryginalnego projektu).

Plac zabaw dla dzieci, utrzymane w duchu minimalizmu, na pewno będzie bardzo praktyczny dla nastolatek: mniej rzeczy, a to znaczy, że sprzątanie nie będzie zajmować dużo czasu.

Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, dobrać meble i ozdabiać ściany pokoju najlepiej w jasnych kolorach (zwykle jest to połączenie szarości i bieli). Do umeblowania sypialni idealna kolekcja Lite od MEBLIK.

Minimalizm dla nastolatek

Nowoczesny styl wnętrza

Przyjrzyjmy się ten styl na przykładzie 2 ciekawych kierunków – techno i high-tech. Są one bardzo podobne, ale jednak są pewne różnice.

Pokój dla chłopca-nastolatka w stylu hi-tech wyróżnia się zwięzły meble, elementy wystroju wyraźne kontury i obecność nowoczesnej techniki. W projekcie mile widziane błyszczące powierzchnie, a także szkło, plastik i metal. Zwykle jest używany albo stałe, albo kontrastowy wygląd. W takim wnętrzu idealnie pasują meble z kolekcji Young Users od Vox.

Nowoczesny styl dla nastolatek

Styl techno wolą chłodne kolory i jak zwykle utrzymane w szaro-białej kolorystyce, choć dopuszcza trochę jaśniejszych akcentów. On spodoba młodych techników i konstruktorów. Jego charakterystyczne cechy: funkcjonalne meble (zazwyczaj są to meble dla dzieci-konstruktor), technika (komputer, laptop), przedmioty dekoracyjne fantazyjnych kształtach (na przykład, przypominające obiekty kosmiczne).

Wnętrze bogate w detale z metalu, szkła i tworzyw sztucznych. Mogą to być żyrandole lub lampy z metalowych gładkich płytek, pojemniki do przechowywania rzeczy, z tworzyw sztucznych i metalu, meble ze szkła lub metalicznym wykończeniem.

Przyjrzyj do oryginalnej kolekcji Smart od Vox. Taka kreatywna meble dla chłopca-nastolatka doskonale nadaje się do wyposażenia pokoju w stylu techno.
Zobacz również: wszystko dla dziecka