Podarilo sa zadák pôvodom zo Šumperka

Raligového Hradca Králové Petera Draisaitla, obhajuje farby Prince Albert vo WHL. V OHL oblieka dres Sudbury Dominik Kahun, rodák z Planej a odchovanec Mariánskych Lázní. Nemci vstúpi do šampionátu v sobotu 10. mája zápasom proti Kazachstanu, v základnej skupine B budú hrať ešte s Lotyšskom, Fínskom, Švajčiarskom, Bieloruskom, Ruskom a Spojenými štátmi americkými.

Nominácia hokejistov Nemecka na MS v Bielorusku (9 . – 25. mája, Minsk): Brankári: Danny Aus deň Birken (Kolín nad Rýnom), Rob Zepp (Eisbären Berlín), Philipp Grubauer (Hershey, AHL). Obrancovia: Constantin Braun, Frank Hördler (obaja Eisbären Berlín), Moritz Müller, Torsten Ankert (obaja Kolín), Denis Reul (Mannheim), Sinan Akdag (Krefeld), Benedikt Kohl (Wolfsburg), Justin Kreueger (Bern, fortuna stavka bez rizika Švajčiarsko) , Útočníci: Kai Hospelt, Marcus Kink, Frank Mauer, Matthias Plachta (všetci Mannheim), Alexander Barta, Yannic Seidenberg (obaja Mníchov), Yasin Ehliz (Norimberg), Thomas Oppenheimer (Hamburg), Daniel Pietta (Krefeld), Alexander Weiss ( Kolín nad Rýnom), Dominik Kahun (Sudbury, OHL), Leon Draisaitl (Prince Albert, WHL), Marcel Noebels (Adirondack, AHL), Tobias Rieder (Portland, AHL), Felix Schütz (Vladivostok, KHL) .

V NHL už zvládol hromadu ťažkých bitiek, na národný tím fortuna kurzova nabidka ale Jakub Kindl zatiaľ nemal šťastie. Obranca Detroitu sa zapojil do prípravy pred šampionátom 2012, ale tréner Hadamczik ho nenominoval do základnej zostavy.


Sám teda účasť vzdal a ďalej makal na tom, aby šiel výkonnostne nahor. Podarilo sa, zadák pôvodom zo Šumperka sa prebil do napchaté zostavy Detroitu a teraz je jedným zo štyroch defenzívnych posíl pre národný tím. V utorok sa medzi zverencov Vladimíra Růžičku zaradili ešte Roman Polák, Ondřej Nemec a Martin Ševc.

Kindl priznáva, že o štarte na šampionáte nepochyboval. “Keď sme vypadli, neváhal som a hneď súhlasil. Tento rok mi unikla olympiáda, teraz som mal strašný záujem prísť. Zatiaľ som nemal možnosť reprezentovať, pretože sme vždy postúpili ďaleko do play off,” hovorí. Na konte má aktuálne deväť medzištátnych štartov, niekdajší hokejista Pardubíc čoskoro pridá ďalšie. Do Českej republiky priletel Jakub v utorok ráno a popoludní sa fortuna už hlásil na tréningu národného mužstva v Letňanoch. “Trošku som sa prespal v hoteli, ale únava na mňa šla. Snáď to bude postupne lepšie, do majstrovstiev sveta máme ešte dva dni a niekoľko tréningov. Musím sa rýchlo porovnať s časom,” hlási.