Olomouc hlási posilu do útoku. S gólmi pomôže slovenská “Dino”

Olomouc si od bývalého slovenského reprezentanta do 21 rokov veľa sľubuje. Na zozname letných vytipovaných posíl na hrot útoku bolo jeho meno vysoko. Hneď za Romanom Bednářom, ktorý nakoniec uprednostnil Příbram.

“Mali sme dva tipy pre posilnenie – Romana Bednářa a Tomáša Malc. Bednář nevyšiel, získať Malc trvalo skoro dva mesiace a som rád, že sa to podarilo, “povedal klubovému webe športový manažér Sigmy Ladislav Minář.

Trénerovi Kalvoda tak pribudla vítaná variant na špici zostavy, kde mal k dispozícii len Václava Vašíčka s ďalším dlháň Tomášom chorým. Obaja sa v štyroch kolách presadili raz; Chorý ako striedajúci hráč zaistil naposledy “modrým” bod s Brnom.Malec je podobným typom útočníka.

“Hrozne sa prsia na gól,” povzdychol si kapitán tímu Ján Rajnoch.

Vašíček, Kalvodova ofenzívne voľba číslo 1, nemal v úvode ročníka streleckú pohodu. Trafil sa iba na Bohemians, ďalšie šance zahodil a zatiaľ nenadviazal na posledné dve sezóny, v ktorých celkovo nastrieľal 23 gólov (13 v druhej lige za Sigmu, predtým 10 na hosťovaní v prvej lige v Znojme, aj tam ho viedol Kalvoda).

Teraz mu prišla veľká konkurencia nielen čo sa týka centimetrov, ale aj kvalít. Malec bol so 14 gólmi v sezóne 2013/14 najlepším strelcom slovenského ligy a Trenčínu pomohol do 3. predkola Európskej ligy, kde skóroval proti anglickému Hullu, ale po výsledkoch 0: 0 a 1: 2 neodvrátil vyradenie Dukly.

Ľutovať však nemusel dlho.Vyberal si z ponúk, pred Dinamom Minsk zvolil nórskeho giganta. Čoskoro sa presadil do základnej zostavy, dal šesť gólov, avšak pozíciu prvého útočníka dlhodobo nezískal.

“Jednotka na mojom poste bol Alexander Söderlund. Darilo sa mu v lige a ja nedostával veľa šancí, aj keď mi to padalo v pohári. Necítil som dôveru zo strany trénera, hoci som sa bil o každú šancu, “uviedol Malec denník Šport.

” Liga mi pritom sedla. Hralo sa v nej na veľa centrovaných lôpt do šestnástky. Škoda, že odchádzam, “povzdychol si po konci hosťovaní v júli, kedy sa Trondheim nedohodol s Trenčínom na podmienkach prestupu, hoci sa špekulovalo bet365 mobil o štvorročnej zmluve. “Bohužiaľ, nie je to moje rozhodnutie. Bol som rád, že som mohol v Rosenborgu hrávať, aj keď len rok.Z pôsobenia som si vzal to najlepšie. “

Zahraničný súťaž si tak teraz vyskúša v Česku. Ostrý debut by ho mohol čakať už v nedeľu na pôde majstrovskej Plzne, ak Sigma stihne včas doladiť administratívne záležitosti.

Malec je pre Olomouc po postupe šiestu letnej posilou. Na Andrově štadióne sa stretne aj s krajanom Juraj Halenár a hrať bude v drese s bet365 bonus číslom 29, s ktorým už spoločne so spolumajiteľom Sigmy Jozefom Lébr popoludní pózoval po tom, čo si plesli.

Pozdvihnú jeho góly nováčika zo suterénu?

bet 365