Od urodzenia troskliwi rodzice próbują nauczyć swoje maluchy

Od urodzenia troskliwi rodzice próbują nauczyć swoje maluchy samodzielnie jeść, wytrzeć usta po jedzeniu, umyć, posprzątać rozrzucone zabawki i tylko prowadząc dziecko do przedszkola, wiele matek zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas, by nauczyć dziecko samodzielnie się ubierać.

Najbardziej sprzyjającym okresem do generowania danych umiejętności jest wiek od 2 do 3 lat. Zazwyczaj w tym okresie dziecko zaczyna intensywnie dążyć do samodzielności. Jeśli w tym okresie rodzice zaczną prawidłowo reagować i zachęcić wszelkie próby dziecko nosić te lub inne przedmioty odzieży samodzielnie, to dziecko z czasem nauczy się ubierać sam.

Jednak rodzice powinni pamiętać, że kształtowanie umiejętności samodzielnego zakładania odzieży, wymaga się od nich wytrwałości i cierpliwości. Bo rano i tak na opłaty do przedszkola czasu brakuje, mamy nie tylko dziecko się zebrać, ale i najniższej zdążyć doprowadzić się do porządku przed pracą. I tu, wielu rodziców zaczyna się spieszyć, nerwowy i podsumowując, brać całą inicjatywę w swoje ręce i nosić dziecko, przy tym mocno tłumi inicjatywę dziecka. W tej sytuacji najlepiej zacząć opłaty z wyprzedzeniem, wziąwszy pewien okres czasu na spokojne nabycie umiejętności ubieranie.

Zdarza się taka sytuacja, gdy dziecko protestuje i nie chce wykazywać inicjatywę w tej sytuacji bardziej odpowiednie będzie bawić się z dzieckiem, na przykład: “zacznę, a ty będziesz”. Dorosły, trzymając palec w swoich rękach, stawia go w rączki dziecka i razem, jak zaczynają nosić, ale w pewnym momencie mama sprząta palce i prosi mała zakończyć akcję, przy czym każdy możliwy sposób, zachęcając wszystkie wysiłki dziecka! Tak, będzie potrzebował dużo cierpliwości, ale ta gra jest tego warta.

Jak prawidłowo uczyć dziecko ubierać

Na początku nie trzeba wymagać od dziecka dużo. Zakup danych umiejętności i tak wymaga od dziecka maksimum wysiłku. Najpierw należy nauczyć swoje dziecko samodzielnie założyć i zdjąć dolną część ubrania (majtki, rajstopy, majtki, skarpetki). Następnie warto przejść do uczenia się zakładanie górnej części odzieży (koszulka, t-shirt, sukienka, bluza). Dajmy dziecku możliwość pomóc wybrać ubrania, które będzie nosić. Możesz spróbować wybrać ubrania razem z dzieckiem.

Ważne jest, aby nauczyć dziecko rozróżniać przednią część odzieży i tylną, pokaż położenie lica, i, odpowiednio, bełkot. W procesie zakładania rajstop, należy skupić się na tym, że u rajstop zawsze z przodu powinna być jedna , a z tyłu dwie. Bardzo często można zobaczyć, jak dziecko, w nadziei na uzyskanie zgody od mamy, raz w jedną nogawkę włożył mi dwie nogi. W tym przypadku, należy wyjaśnić , że każda noga musi żyć w swoim osobnym “domku”, tak jak razem im ciasno.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie kliknij tutaj gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy