Obudź się nieco wcześniej dziecko

Jeśli rano wstać przynajmniej pół godziny wcześniej dziecko, to za ten czas można zdążyć się umyć, umyć zęby, doprowadzić się do porządku i spokojnie zjeść śniadanie. Jeszcze staram się nadążać za to czas pokręcić prasy i robić inne ćwiczenia fizyczne. To bardzo pobudza i dodaje energii na cały dzień. Ponadto, regularne ćwiczenia fizyczne pomagają czuć się w świetnej formie fizycznej. Można uprawiać sport i podczas czuwania dziecka. Na przykład, czasami robię, gdy skrada się w pobliżu. Niektóre ćwiczenia go nawet zabawny. Obserwując mną, zaczyna radośnie krzyczeć i śmiać się.

Najpierw, oczywiście, będzie bardzo trudno dostać się obudzić wcześnie, bo gdy maluch śpi, chce też spać jak najdłużej. Ale kiedy to wejdzie w nawyk, zdasz sobie sprawę, jak taki wykres jest wygodniejsze, niż obudzić się jednocześnie z dzieckiem. Kiedy budzę się jednocześnie z nim, to często zdarza (gdzie znajdę dywaniki dla dzieci) mi się nawet umyć można bliżej do obiadu.

Przestrzeganie dnia – kolejny warunek racjonalnego planowania czasu. Bardzo wygodne, gdy dziecko kładzie się spać i jeść zawsze mniej więcej w tym samym czasie. Tak, będziesz wiedział, na jaki czas lepiej planować swoje sprawy. Gdy dziecko mieszka w określonych godzinach, to i spać położyć go o wiele łatwiej. Na przykład, nasz syn jest przyzwyczajony do zasypiania w dzień bliżej do godziny. I teraz zawsze, mniej więcej w tym czasie jest gotowy do snu, staje się senny, ospały i zaczyna ziewać. Aby go położyć, czasami wystarczy po prostu wziąć go na ręce.

Nie zapomnij, aby odpocząć, zrelaksować się i spędzić czas razem z mężem. Wybierz na przykład jeden dzień w tygodniu, kiedy męża nie ma robotę i postaraj się, aby wszystkie sprawy z wyprzedzeniem, aby w tym dniu nie trzeba było ani gotować, ani prać, ani sprzątać. Spędzić dzień razem z całą rodziną, pójść do parku, na spacer, spotka przyjaciół. Dobrze, jeśli można zostawić dziecko, przynajmniej na jeden dzień, u babć i spędzić ten dzień tylko we dwoje.

Weź jakąkolwiek pomoc.

Nie poddawaj się od pomocy bliskich przyjaciół i krewnych. Nie trzeba brać wszystkie troski i kłopoty tylko na siebie. W najbliższym czasie może to prowadzić do gromadzenia się zmęczenie, podrażnienie, złość i urazy na cały świat. To nie jest konieczne, ani ciebie, ani twojego męża, ani dziecku. Jeśli twoi bliscy oferują swoją pomoc, więc trzeba to wykorzystać. Komunikacja z dzieckiem jest dla nich będzie tylko radość, a dla ciebie – istotna pomoc i wsparcie. Nie należy się wstydzić najniższej prosić o pomoc, jeśli czegoś nie uda się zrobić. Z małym dzieckiem coś się nie udaje – to zupełnie naturalne zjawisko.

Znajdź czas na siebie.

Zazwyczaj moje osobiste czasu rozpoczyna się po tym, jak odłóż dziecko do spania na noc. W tym czasie można zająć się czymkolwiek – zobacz film razem z mężem, napić się herbaty, czytając ulubioną książkę, opiekować się sobą delektować się różnych zabiegów maskami i procedurami. Tylko nie siedź za długo, bo trzeba się wyspać, aby następnego dnia czuć się wypoczętą, energicznym i w dobrym nastroju.