Niektorí rodičia agresívne “uložiť” dieťa úlohu

Psychologické dôvody tohto javu môže byť číhajú v zvláštnosti každodenného života rodiny. Napríklad matka, ktorá bola spokojný manželský život, vylieva na dieťa nevyčerpanú lásky, babička, ktorá prestane predávať sami vo vašom profesionálnom živote, úplne ponorený do sveta svoje milované dieťa. Výsledkom je, že dieťa sa stáva pokazené vedľa dospelých, ktorých “poklad” on je. Akékoľvek pripomienky týkajúce sa jeho správanie okamžite nájsť odôvodnenie a orodovanie. Netreba hovoriť, ako často sa narodil do rodiny, konflikty? Keď si môže vytvoriť spojenectvo: babičky a vnuka, proti rodičia, otcovia a dcéry proti matiek, atď. “Mama syn”, “dcéra otecka”, nie je len prejavom lásky, tento plot zo druhý rodič, ktorý je zodpovedný za konflikty, nezhody v rodine, split dieťaťa myseľ. Dieťa začína tvoriť také vlastnosti, ako vynaliezavosť, pokrytectvo, mazaný. O morálke a rodinnej pohody, však.
Dobré dievča

Niektorí rodičia agresívne “uložiť” dieťa úlohu “dobré dievča”. Od útleho veku sú zvyšovanie poslušný, dobré dieťa. On sa očakáva, že unquestioning slušnosti, preukázali zdvorilosť. Dieťa je “správne” rozhovory, šaty, ako sa správa. “Superpilot” je podporovaná, a dieťa začne hrať túto úlohu.

Málo ľudí si myslí, či sa vám páči toto správanie dieťaťa: to je jeho vedomou voľbou alebo sa mu páči vyškolený psa, ktorý vykonáva triky, nie kvôli láske, ale kvôli strachu (Áno čitatelia budú ťa, odpusť mi pre toto porovnanie).

Dieťa — osobnosť, s ich túžby a ambície. To inklinuje k dopriať, byť tvrdohlavý, aby pohyb, keď je to nemal. Nie je potrebné “uložiť” svoju úlohu corpolongo dieťaťa, ako je to so sebou nesie dôsledky:

výstup z poslušnosti na protiprávne úkony;
náhle zmeny v správaní (napr., závislosť, mládežnícke subkultúry);
strata tvorivých schopností.

Často úlohu “dobré dievča” hrali deti rodičov, čo je dôležité prestíž. To vedie k ďalším problémy — hypersociality dieťa od detstva (pozor na dodržiavanie všetkých stanovených spoločnosti noriem a pravidiel správania).
Obetným baránkom

“Obetným baránkom”, sa nazýva dieťa, že ich rodina je “vyvrheľ”: on je obvinený, všetky problémy, to môže vidieť len chyby, viny mu za nedostatky, ktoré iné rodiny, nemusíte ani venovať pozornosť. Dôvodov, prečo sa dieťa môže hrať v rodine úlohu “obetným baránkom” — obrovské číslo.

Často takúto úlohu nútení hrať deti, ktoré sa narodili ľudia, ktorí neboli psychicky pripravený, aby sa stali rodičmi. Ich tradičný životný štýl zmenilo: rodičia sú veľmi unavená, začala skúsenosti finančné ťažkosti, prisahať, a namiesto toho hľadať príčinu v sebe, že nevedome vine dieťaťa. Bude čas, niektoré problémy sú zmenené, ale rodičia stále bude asi na vine ich dieťa. V takej rodine, často počujeme výraz: “vždy zasahovať!”, “Máte problém”, “Ste vždy pod nohami”, “Nevďační”, “Povedať, ďakujem vám, že som zdvihol vás!”.
Sponzoruje: Banaby.sk – Tu si kúpiť nábytok pre deti