Chicago konečně vyhrálo, Handzuš byl hvězda zápasu

BRATISLAVA. Hokejisté Chicaga uspěli ve třetím souboji čtvrtfinále play off Západní konference NHL, když v noci na úterý zdolali St. Louis 2: 0.

Asistenci při druhém gólu Chicaga si připsal slovenský centr Michal Handzuš, čistým kontem se zaskvěl brankář Corey Crawford. Marián Hossa odehrál 19:47 min a měl čtyři střelecké pokusy. Skandovali jeho přezdívku

Handzuš strávil tři minuty a 45 sekund na ledě během oslabení, vícekrát se nebojácně hodil do střely a za svůj obětavý výkon si vysloužil skandování fanoušků, kteří křičeli jeho přezdívku “Zeus”.

“Nestává se často, že slyším skandování mého jména nebo přezdívky.Dnes jsem to ale vnímal a bylo to příjemné, “řekl Handzuš pro chicagotribune.com.

Ačkoliv mu poklonu za výkon složily kapitán Jonathan Toews i trenér Joel Quenneville, který ho nazval vojákům nebyl 37letý Slovák ze sebou spokojený. “zblokoval jsem nějaké střely, ale to bylo všechno.Cítím, že vím hrát lépe, “řekl Handzuš.

Obhájce Stanleyova poháru tak v sérii přehrává už jen 1: 2 na zápasy, čtvrtý zápas odehraje opět doma.

I třetí zápas série mezi Pittsburghem a Columbusem skončil výsledkem 4: 3 a vítězný tým tak jako v prvních dvou případech odvrátil dvoubrankové vedení soupeře.

z vítězství se na ledě Blue Jackets těšili hráči z Pittsburghu a ujali se v sérii vedení 2: 1. Columbus vedl 2: 0 a později 3: 1, ale dvoubrankové vedení je v této sérii zakleté.Penguins ve třetí třetině během dvou minut a 13 sekund otočili třemi rychlými góly skóre ve svůj prospěch a domácí se z této ledové sprchy už neprobrali.

Na 2: 3 snížil v čase 45:53 Brandon Sutter, v čase 47:03 vyrovnal Lee Stempniak a vítězný zásah zaznamenal v čase 48:06 Jussi Jokinen, který tečoval střelu finského krajana Olliho Maatta.

“Jen jsem se snažil vystřelit na branku a puk v ní nakonec skončil. Bylo to štěstí,” řekl k poslednímu gólu 19-letý obránce Määttä, jehož prohlásili za první hvězdu zápasu.Blue Jackets začali duel ve vyprodané Nationwide Areně perfektně a po gólech Boona Jennera a obránce Jacka Johnsona, který vstřelil už svůj třetí gól v sérii, vedly v 4. minutě 2: 0. Potřebovali restart

Kouč hostů Dan Bylsma si vzal timeout. “Potřebovali jsme se restartovat,” řekl. Penguins snížily dvě sekundy před koncem druhé třetiny zásluhou Brookse Orpika, ale hned v úvodu třetí části využili domácí brejk a Cam Atkinson zvýšil na 3: 1. Závěr však patřil hostům.

“Po špatném startu jsme se vzbudili a v druhé a třetí třetině jsme je zatlačili,” řekl kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.Hráči Pittsburghu přestříleli svého soupeře v poměru 41:20. Čtvrtý duel série je na programu ve středu opět v Columbusu.

V klíčovém souboji zabral doma i Dallas, který zdolal Anaheim 3: 0 a v sérii prohrává 1: 2 na zápasy.

– série 1: 2

Góly: 5. Toews (Keith, Brookbank), 60. Krüger (Saad, Handzuš)

Michala Handzuš prohlásili za třetí hvězdu zápasu.

Branka: 66. Granlund (Pominville, Parise)

Góly: 2. Jenner (Skill, Johansen), 4. J. Johnson (Dubinsky, Savard), 42. Atkinson (Dubinsky, Calvert) – 40. Orpik (Bennett, P. Martin), 46. B. Sutter (P. Martin, Bennett), 48. Stempniak (Kunitz, Crosby), 49. J.Jokinen (Maatta, Malki)

Góly: 20. Jamie Benn (Horcoff, Daley), 38. Ničuškin (Seguin, Sceviour), 48. Garbutt ( EAKIN, Roussel)