Chelsea FC – Stoke City

Na Boxing Day to bolo číslo dvanásť a dlhšiu sériu výhier dokázal skompletizovať len Arsenal v sezóne 2001/02. Gunners v tomto ročníku zvíťazili všetkých 13 posledných zápasov a jedno ďalšie pridali po letnej pauze. Chelsea môže jednosezónnych maximum vyrovnať už na Silvestra proti Stoke a je ťažké si predstaviť, že sa jej to nepodarí.

Na jednej strane preto, že forma Blues je jednoducho fantastická. Dvanásť víťazstvo sprevádza skóre 28: 2, pričom gól dostal Courtois len proti Manchestru City a Tottenhamu. Práve stopercentná istota v bránke je pre Chelsea v posledných zápasoch kľúčová, belgický gólman vyťahuje každý týždeň dva, tri skvelé zákroky, ktoré sú jazýčkom na váhach úspechu a neúspechu.

Proti Stoke City sa navyše vracia útočník Diego Costa, pre mnohých zatiaľ najlepší futbalista tohtoročnej Premier League. Spolu s ním aj N’Golo Kanta, taktiež po kartovým trestu. Aj bez nich však minulý na Boxing Day Chelsea dokázala hladko poraziť Bournemouth. Chýbať bude naopak dvojnásobný strelec z tohto zápasu Pedro.

Potters sú na rozdiel od svojho dnešného súpera v decembri v recesii. Len na jeho začiatku dokázali poraziť Burnley, potom ale doma len remizovali so Southamptonom a Leicesteri. Oveľa horšie je to na štadiónoch súperov, pretože Arsenal a Liverpool Stoke zmietli dohromady siedmimi gólmi. A Chelsea sa do spoločnosti týchto ťažkých váh rozhodne počíta.

Len naši otcovia a dedovia si navyše pamätajú moment, kedy Stoke naposledy vyhralo v lige na Stamford Bridge. Od roku 1974 tam osemkrát prehrali a trikrát remizovali. Zrovna v marci ale na západe Londýna uhrali cennú remízu 1: 1 – to ale, ako vieme, bola úplne iná Chelsea ako tento rok.

Antonio Conte rieši pri svojej neochote rotovať zostavou jediný otáznik – či navrátené Kant vyšoupne zo stredu zálohy maticu alebo Fabregasa. Stoke City nemôže počítať s vykartovaným Marcom Arnautović, zatiaľ čo Geoff Cameron, Marc Muniesa a Jack Butland nemôžu nastúpiť vínnu rôznych zranení.