Českí boxeri nastúpili do bojov o cestu na olympijské hry

Výber slovenských boxerov v piatok 8. apríla odletel do Tureckého Samsona, aby sa zúčastnil kvalifikačných bojov na olympijské hry v Rio de Janeiro. O svoju “letenku do Ria” sa tak bude pokúšať napríklad Daniel Táborský, zvaný “Mašina”, veľký talent superťažkej váhy. Alebo Zdeněk Chládek, najúspešnejší aktívny český boxer, ktorý bol reprezentantom už na minulej letnej olympiáde v Londýne v roku 2012.

Dodatočná európska kvalifikácia v boxe prebieha od 9. do 17. apríla. Kto sa chce dostať do bojov pod piatimi kruhmi, musí sa vo výsledkovej listine udržať až do posledného dňa, čo nebude ľahké.O to isté bude usilovať 263 bitkárov z 38 krajín starého kontinentu.

České farby budú obhajovať: Hamo Aperjan (vo váhe do 60 kg), Erik Agateljan (do 64 kg), Zdeněk Chládek (do 69 kg) , Vít Král (do 75 kg), Daniel Táborský (nad 91 kg) a Martina Schmoranzová (do 60 kg).

stávkove kancelárie na internete

“Najväčšie šance dávam Zdeňkovi chládku a Martine Schmoranzové,” uviedol Svatopluk Žáček, šéf Českej boxerské asociácie, pred odletom v rozhovore pre Czechboxing.cz.

Za svoju šancu v Riu mal pôvodne bojovať aj Martin Podlucký, talent Pražského rohovníky. Kvôli minulosti v najlepšie stávkové bonusy iných bojových športoch, mu ale bola účasť na poslednú chvíľu odmietnutá.Podlucký prezývaný “El Guapo” bol predtým bojovníkom Muay-Thai, kvôli boxu sa ale tejto kariéry nakoniec vzdal v marci 2013.

“Martin sa dostal do reprezentácie až tento rok, nikto nám jeho mimoboxerskou minulosť nenahlásil. Každopádne stačilo, aby mal podpísaný formulár, ktorý musí schváliť etická komisia AIBA, a bol by pokoj, “reagoval na situáciu Václav Chocholoušek, generálny sekretár Českej boxerské asociácie. “Pokúsime sa teraz všetky náležitosti vybaviť tak, aby sa Martin mohol skúsiť zúčastniť aspoň júnové olympijskej kvalifikácie v Baku. Snáď sa to stihne. “

Ako prvý z českej reprezentácie nastúpi v sobotu 9.apríla do zápasu v Samsona Daniel Táborský, ktorému žreb vybral súpera z Ukrajiny. “Nie je to najjednoduchší žreb, ale boxovať sa dá s každým,” napísal Táborský na svojej facebookovej stránke. “Večer na mňa myslite a držte mi palce, budem to potrebovať!”

stávkové bonusy online