6. etapa pro Španěla Rodrígueze, Sagan táhl Nibaliho

OFFIDA – Vítězem 6. etapy na závodech Tirreno-Adriatico, dlouhé 181 kilometrů, se stal Španěl Joaquim Rodríguez z týmu Kaťuša. Jako druhý protnul cílovou čáru Vincenzo Nibali, kterému během celé etapy vydatně pomáhal Peter Sagan. Po splnění týmové úkoly v cílové rovince však už Slovák “vypnul” a do cíle přijel na 11. místě. Celkovým lídrem v modrém dresu stále zůstává Christopher Horner z týmu Radioshack-Nissan.

V úterý vyvrcholí Tirreno-Adriatico časovkou na 9,3 km. Horner má před ní před Kreuziger náskok 5 sekund a před třetím Nibalim ještě o jednu sekundu více.

Sagan v závěru pracoval pro Nibaliho, svou aktivitou zachycoval jeden útok za druhým a připravil mu i pozici pro závěrečný sprint. Po 2.místě týmový kolega svlékl Slováka z červeného dresu lídra soutěže aktivity. Saganovi celkově patří 45. příčka. Peter Velits za vedoucí skupinou v pondělí zaostal o 16 sekund, skončil 22. V celkovém pořadí je jezdec týmu Omega Pharma-Quick Step na 15. místě s odstupem 2:19 min na Hornera.

< em> “jsem nesmírně rád, že jsem vydatně pomohl týmu a hlavně našemu lídrovi Vincenzovi Nibaliho, protože tohle byla dnes moje role před startem. byla to náročná etapa, šlo se stále nahoru-dolů, tedy do kopce az kopce. Už na začátku se to potrhalo po sjezdu a zůstal jen asi šedesátičlenná balík. Prakticky celé závody dnes odtáhl náš tým Liquigas-Cannondale a úniky, které nastaly během dne, jsme vždy zlikvidovali.


Závěr byl zajímavý a znovu dramatický.Do posledního kopce jsem nastoupil, tahal jsem a pracoval pro Nibaliho. Pár metrů před cílem jsem už vycouval a přenechal prostor jemu. Vincenzo nakonec druhým klikněte zde místem získal cenné sekundy, takže v našem týmu byla velká spokojenost, “
zprostředkoval hlas Petra Sagan jeho manažer Jozef Korbel. podívejte se na tento článek

6. Etapa (Offida – Offida, 181 km): 1. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša 4:38:27 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale, 3. Danilo Di Luca (Tal.) Acqua & amp; Sapone, 4. Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan, 5. Rinaldo Nocentini (Tal.) AG2R La Mondiale, 6. Wout Poels (Hol.) Vacansoleil-DCM,…11. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale všichni čas jako vítěz, 22. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +16 s.
Pořadí po 6. etapě: 1.Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 29:27:06 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Astana +5 s, 3. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale +6, 4. Rinaldo Nocentini (Tal.) AG2R La Mondiale +45, 5. Michele Scarponi (Tal.) Lampre – ISD +47, 6. Johnny Hoogerland (Hol.) Vacansoleil-DCM +48, ​​…15. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +2 : 19, 45. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +17: 05

podívejte se zde